Wakacje kredytowe, czyli odpoczynek od spłacania rat kredytu.

Wakacje kredytowe, czyli odpoczynek od spłacania rat kredytu.

O tym, że możliwość odroczenia jednej czy kilku rat w spłacie kredytów jest bardzo korzystna, nikogo nie trzeba przekonywać. Nie każdy bank daje taką możliwość i nie w każdym jest ona równie atrakcyjna, tak więc, jeśli biorąc kredyty chce się mieć taką możliwość, to trzeba dowiedzieć się wcześniej o wakacje kredytowe.
Odroczenie spłaty pozwala odciążyć nieco domowy budżet. Kwotę, jakiej nie wyda się na ratę, można przeznaczyć na inny cel np. na jakiś pilny zakup albo na wakacje. Warto jednak zachować w tym pewien umiar. To nie jest tak, że biorąc kredyt gotówkowy później będzie można go sobie dowolnie odraczać. Banki ustalają limity, ile razy i jak często można zawiesić spłatę raty. Jeśli odroczy się ją z jakiegoś błahego powodu, może się okazać, że kiedy będzie ważniejszy powód, nie będzie już można z takiej możliwości skorzystać. Korzystanie z wakacji kredytowych oznacza także, że kredyty stają się droższe i opóźnia się czas ich spłaty.


Wspominając o wakacjach kredytowych można mieć na myśli dwie sytuacje. Banki mogą zawiesić spłatę kapitału i części odsetkowej. W wielu jednak jest tak, że nie można tak całkowicie zapomnieć, że ma się kredyt gotówkowy, ponieważ trzeba spłacać odsetki od kredytu. Ulgę i tak się odczuje, gdyż sporo pieniędzy pozostanie. Pożyczka na dowód bez zaświadczeń jest dobrą alternatywą, lecz na bardzo wkrótkie wakacje najcześciej weekendowe. Nie można jednak zapomnieć o kredycie, ponieważ banki na pewno szybko upomną się o zaległości.

Komentarze