W co inwestować pieniądze?

W co inwestować pieniądze?

Wiele rodzin posiada spore oszczędności, a dzięki dobrym zarobkom nie muszą ich naruszać. Mając sporo pieniędzy często nachodzą nas myśli sugerujące inwestycję. W tym krótkim poradniku postaramy się przedstawić naszą wizję bezpiecznej inwestycji, która nie tylko zacznie szybko procentować, ale też nie będzie tradycyjną "inwestycją". Zachęcamy do lektury.

Lokaty bankowe

Lokata bankowa to tak naprawdę dobra inwestycja, ponieważ nasze pieniądze z dnia na dzień się pomnażają. Od roku 2015 minimalnym oprocentowaniem lokat będzie 2.5%. Przy sumach powyżej 50 000 lokaty będą na tyle opłacalne, że po roku klientowi uda się zarobić około 1500 złotych. Oczywiście w przypadku mniejszych lub większych kwot inwestycja i tak okaże się opłacalna, ale najważniejszy jest czas trwania lokaty. My oponujemy za tym, aby trwała ona przynajmniej 24 miesiące.

Zakup działek

Ziemia drożeje z roku na rok i to nie o 1-2%, ale przynajmniej 3-4%. Za jeden hektar działki uprawnej będziemy musieli zapłacić do 20 000 złotych, zaś za grunt budowlany przynajmniej dwa razy więcej. Z początku ta inwestycja może się okazać słabo opłacalna, ale po latach kiedy dowiemy się realnej wartości naszej działki dochodzimy do pozytywnych wniosków. Warto tutaj podać przykład zwykłej działki budowlanej o wartości 30 000 złotych. Po 5 latach jej wartość wzrasta do 34 000 zł, a po dziesięciu latach spokojnie przekracza 40 000 złotych. Te zarobki są podobne do zysków z lokat, ale sprzedaż działki to moment targowania i podnoszenia ceny. Końcowym wynikiem może się okazać 45 000 złotych w momencie sprzedaży.

Metale szlachetne oraz kruszce

Wszelkiego rodzaju metale szlachetne z roku na rok zyskują na wartości. Najbardziej tyczy to się złota, ponieważ jego wydobycie w ostatnich latach drastycznie spadło. Dzisiaj za sztabkę złota o wadze 500 gram zapłacimy ponad 70 000 złotych. Po dekadzie ta sama sztabka złota będzie warta ponad 100 000 złotych. Podobnie jest w przypadku numizmatyki, a więc szlachetnych monet kolekcjonerskich. W zależności od okresu ich powstawania cena za zestaw może wynosić do 20 000 złotych, a po 10 latach dać nam zysk w wysokości 8-9 tysięcy złotych.

Pieniądze można inwestować dosłownie we wszystko. Nie ma tutaj znaczenia suma, ale wizja zarobku. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym radom bez trudu znajdziecie dla siebie swoją własną linię inwestycyjną.

Komentarze