Pożyczka na dowód dla młodych

Pożyczka na dowód dla młodych

Brak możliwości zastosowania standardowych zabezpieczeń kredytu oraz krótka lub zgoła żadna historia kredytowa to powody, dla których młodzi ludzie decydują się na kredyt przez internet.

Niskie lub nieregularne dochody, nierzadko uzyskiwane tytułem umów o dzieło lub zlecenie dla banków nie są wystarczającymi zabezpieczeniami kredytów. Pożyczka na dowód może być udzielona nawet bez zbierania informacji o dochodach lub na podstawie oświadczenia pożyczkobiorcy. Kredyt na dowód bez zaświadczeń oznacza ograniczenie do minimum niezbędnych formalności, a często również nie wymaga sprawdzenia historii kredytowej. To oznacza, że kredyt na dowód będzie dostępny także dla osób, które mają niskie oceny wiarygodności kredytowej lub tych, których wiarygodność jeszcze nigdy nie była przez BIK oceniana.

To wszystko w połączeniu ze skróceniem okresu oczekiwania na decyzję i szybką wypłatą gotówki powoduje, że młodzi ludzie, mając świadomość, że na typowy kredyt nie mogą liczyć, decydują się na droższe, ale wygodniejsze dla siebie pożyczki.

Komentarze