Kredyt - konieczność czy bezsilność?

Kredyt - konieczność czy bezsilność?

Wszyscy doskonale wiemy jak wygląda linia życia człowieka. Na początku rozpoczynamy edukację, by po kilkunastu latach otworzyć własną działalność lub rozpocząć pracę u kogoś. Kiedy pracujemy kilka lat, to decydujemy się na ślub oraz budowę czy zakup domu lub mieszkania. Sama decyzja, że chcemy przejść na "swoje" jest jak najbardziej słuszna, ale wiążą się z nią pieniądze, których nie zawsze mamy pod dostatkiem.

Długie miesiące na rozmyślenia

Gdy decydujemy się na zakup mieszkania lub domu to zazwyczaj planujemy koszta tej operacji. Z danych statystycznych wynika, że przeciętne (typowe) mieszkanie kosztuje około 200 000 złotych, zaś zakup lub postawienie domu wyniesie blisko 400 000 złotych. Są to ogromne kwoty, których nie zbierzemy w ciągu pięciu lat. Co nam pozostaje? Kredyt.

Sytuacja z kredytami jest bardzo ciekawa, ponieważ jak wiele banków w naszym kraju, tak samo wiele ofert. Nie będziemy tutaj przytaczać żadnych ofert bankowych, ale skupimy się na ich różnorodności. Wiadomo, że 90% kredytów bierze się na zakup domu lub mieszkania. Banki oferują coraz niższe oprocentowania, ale wydłużają czas spłaty, ponieważ w ten sposób i tak wyjdą na swoje. W dobie popularyzacji kredytów wszystkie instytucje finansowe działają wedle podstawowego modelu - Klient ma wziąć kredyt, ale spłacać go komfortowo. Dzięki takiemu podejściu zwiększa się liczba klientów i samych banków.

Konieczność czy bezsilność?

Nie oszukujmy się - aż 95% kredytobiorców nie ma na koncie więcej, niż 10 000 złotych. Kredyt przez internet lub inna forma pożyczki to konieczność, a nie bezsilność. To, że brakuje nam 390 000 złotych do zakupu domu nie będzie bezsilnością, dlatego kredyt jest logiczną i naszym zdaniem najlepszą formą spłacenia mieszkania lub domu. Wszystkich zainteresowanych tym tematem zachęcamy do przeczytania innych naszych artykułów.

Komentarze